A két győzelem Lovas és Tóth nevéhez fűződik – az utóbbi három kontinensviadalon aranyérmes hollandoktól – akik a fehérorosz-román párharc győztesével találkoznak majd a szerdai fináléban – az egyformán kínai származású Li Jiao két, Li Jie pedig egy sikert aratott.
Az első felvonás első két játszmájában Lovas remekelt Li Jie ellen, majd a harmadikban – nagy izgalmak közepette – 14-12-re nyert, és így Téglás Péter szövetségi kapitány együttese vezetést szerzett.
Következett Póta, vele szemben Li Jiao állt. A magyar játékos az első szettben 10-7-ről még visszajött – játszmalabdája is volt -, de végül a rivális 16-14-re nyerte ezt a játékrészt. 0-2 után Póta könnyedén szépített, majd egyenlített, A döntő szettben azonban a kínai holland magabiztosabbnak bizonyult.
Tóthnak egy "igazi" holland, Linda Creemers jutott, és legyőzése nem okozott gondot számára. Összesítésben 2-1 volt ekkor a Téglás-együttesnek.
A negyedik felvonásban az első két győztes meccselt. Lovas 6-9-ről megnyerte az első játszmát, de a másodikat ebből a helyzetből elbukta. A folytatás sima volt, Lovas kikapott, így következhetett a döntő ütközet Póta és Li Jie között. Atz első szettben a magyar játékos sokáig vezetett, végül az ellenfél hajrázott jobban. A második játszmában Póta hengerelt, majd a harmadikban is ő irányította a játékot, pörgetéseivel és nyeséseivel jól mozgatta Li Jiét. A hollandok játékosa azonban türelmesen megvárta, amíg a negyedik szettben Póta ront, és jöhetett a döntő játszma. Fej-fej mellett haladt a két játékos, Póta 2-3-nál időt kért, de hiába, mert Li Jie alig hibázott.
A magyar női csapat a 2008-as második helyezés után szerzett ismét érmet az Eb-n. A bronzérmes együttest erősítette még Madarász Dóra és Pergel Szandra.
Csapatverseny: Nők, elődöntő: Hollandia-Magyarország 3-2 Li Jie-Lovas Petra 0-3 (-8, -9, -12) Később: Fehéroroszország-Románia 13 ó Később: |